|

Kevätpäivät 14.-15.4.2023 – ohjelma

Päivien teemana on Uusin silmin. Olemme ensimmäisten vieraiden joukossa näkemässä Atenumin taidemuseon kokoelmanäyttelyn uuden ripustuksen, pohdimme Valokuvataiteen museon näyttelyissä miksi ja miten valokuvat saavat meidät tuntemaan ja toimimaan, ja uppoudumme Generation23 -näyttelyssä nuoren sukupolven kokemuksiin eletystä elämästä ja pohdintoihin maailman tilanteesta. Työpajoina työskentelyä pimiössä ja arkkitehtuurikasvatusta arkkitehtuurin sisällä. Päivien hinta on jäsenille superedullinen: 60 € / päivä tai 110 € / molemmat päivät.

Ilmoittautuminen on päättynyt ja ilmoittautuneet ovat saaneet osallistujakirjeen 12.4.2023. sähköpostitse. Huom: Lauantain koulutuspaikka on vaihtunut, koulutus on keskustakirjasto Oodin oppimistila Aurassa, 2. kerros!

Ohjelma ja ohjeet

Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa

Samankaltaisia kirjoituksia

  • Kuvataideopettajien lausunto erityislukioiden rahoitukseen

    Kuvataideopettajat antoi lausunnon käynnissä olevista, erityislukioita koskevista lakimuutosehdotuksista. Muutokset koskevat paitsi erityislukioiden tehtävien myöntämisperusteita, myös – ja ennekaikkea – ja erityistehtävän saaneiden lukioiden valtion lisärahoitusta.

    Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa
  • Koulutus Turussa 29.-30.10.2021

    Hankkeen ensimmäisessä lähikoulutuksessa kuvis&mobiili sekä kuvis&lisätty todellisuus

    Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa
  • Kevätpäivät 2024

    Tehtäväideat lopussa tai inspiraatio hakusessa? Kuvataideopettajien kevätpäivät tarjoavat monipuolisen kattauksen erilaisia näkökulmia kuvataideopetuksen  tulevaisuuteen  ja opetuksen nykytilaan.

    Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa