Kuvisopettajien näyttelyjä

Kuvataideopettajien juhlavuosi on innostanut erityisesti opettajia esittelemään omaa tuotantoaan. Syyskuussa Oulussa opettajien juhlanäyttely on esillä Valveen kahvilassa.  Lokakuussa näyttelyitä on  Rovaniemen kaupungintalolla,  Kemin historiallisessa museossa ja Helsingin Hietsun paviljongissa.

Tarkempia tietoja löydät  Huippua kuviksessa välilehdeltä.

Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa

Samankaltaisia kirjoituksia

  • Terveiset POE:n seminaarista 16.-17.3.2018

    Seminaarin aiheina olivat koulutuspolitiikan lisäksi ilmiöoppiminen, draamapedagogiikka sekä koulutusvienti.

    Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa
  • Kuvis kiittää vuodesta 2020

    Nyt on aika vetäytyä hetkeksi talvilepoon. Kuvis ry palaa 11.1.2021

    Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa
  • Kutsu ja esityslista Kuvataideopettajat ry:n syyskokoukseen 2016

    Kokouksessa valitaan yhdistykselle puheenjohtaja ja hallitukseen 4 jäsentä kaudeksi 2017-2018. Lisäksi määrätään jäsenmaksujen suuruus vuodelle 2017 ja hyväksytään yhdistyksen toimintasuunnitelma ja talousarvio.

    Jäsenet siis päättävät, mitä ja miten yhdistys toimii kuvataideopettajan ja -opetuksen puolesta ensi vuonna, ja pitkällä tähtäimellä. Toimintasuunnitelmaan sisältyy ehdotus yhdistyksen toiminnan terävöittämisestä ja toimintatapojen uudistamisesta – tule ja vaikuta!

    Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa