| | | | |

Luo uus – koulutus Vihdin Nummelassa 6.-7.9.2019

Räätälöidyissä Luo uus -koulutuksissa kuvataiteen opettajia koulutetaan digitaalisen kuvankäsittelyn välineiden käyttöön. Koulutukset antavat osallistujille uusia työkaluja ja vahvistavat jo olemassa olevia taitoja oman opetuksen kehittämiseksi ja laajentamiseksi

Koulutusten dokumentoinnit, jaetut materiaalit, vinkit ja linkit sekä osallistujien sisällöntuotantoa löydät ylhäältä, otsikon LUO UUS -koulutukset valikoista.

Ensimmäinen koulutus järjestettiin Vihdin Nummelassa 6.-7.9.2019. Koulutuksen sisältönä olivat AR, KRITA, GIMP ja kuvankäsittely kännykällä, ja kouluttajina Tommi Sandberg, kuvataiteilija ja kuvataideopettaja, Iressa Taimisto, kuvataideopettaja (TaM) ja graafikko, Harri Hakala, kuvataideopettaja (TaM) sekä Katja Uksila, kuvataideopettaja (TaM) ja rehtori.

Lämmin kiitos osallistujille ja kouluttajille, ja etenkin Vihdin kuvataidekoululle sekä Vihdin lukiolle, Nummelanharjun koululle ja rehtori Katri Mikkilälle. Hienoa että saimme olla teillä!

                      

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa

Samankaltaisia kirjoituksia

  • Lukiodiplomiselvityksen suuntana tulevaisuus

    Kuvataideopettajat KUVIS ry on jo pitkään puhunut lukiodiplomien puolesta. Nyt on aika sille, että lukiodiplomeita lähdetään kehittämään kaikkia opetuksen järjestäjiä velvoittaviksi ja osaksi yo-tutkintoa.

    Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa
  • Kuvisopekahvit Zoomissa 16.11. klo 18:00

    Kaikkien aikojen ensimmäiset Kuvisopekahvit verkossa – Sinä olet lämpimästi tervetullut!

    Jaa sisältö sosiaalisessa mediassa